Toimihenkilöt 2017

Huom!
Roskapostittajien hakukoneiden harhauttamiseksi tämän sivun sähköpostiosoitteita on muutettu. Viestiä lähettäessäsi korvaa osoitteiden [@]-merkintä @ -merkillä.

Hallitus

Puheenjohtaja
sivu1050_kuva6
Heikki Helle
Ahde 4 C
40520 Jyväskylä
heikki.helle[@]jyu.fi
050 375 5626
Varapuheenjohtaja
sivu863_kuva2
Tuomas Syrjä
Tiituspohjantie 37 C 1
41310 Leppävesi
tuomas.syrja[@]gmail.com
040 776 6794
Sihteeri
kuva10.php

Jukka Mattila
Myllykatu 9
41160 Tikkakoski
jsmattila[@]kolumbus.fi
040 7599 864
Taloudenhoitaja
sivu1829_kuva3
Jarmo Jokinen
Mesimättääntie 4 as 2
40950 Muurame
jarmo.jokinen[@]tintti.net
040 710 4788
Hallituksen jäsen

Teemu ForsMuurame
teemu.fors[@]gmail.com
040 507 5078
Hallituksen jäsen
sivu863_kuva9
Kristiina Nyholm
Kumpumäentie 340
44150 Äänekoski
nyholm.kristiina[@]gmail.com
040 548 3769
Hallituksen jäsen

Marjo Pihlaja
Hankamäentie 7
41520 Hankasalmi
marjo.pihlaja[@]latvasilmu.fi
045 679 8370

Muut toimihenkilöt

Aluevastaava (BirdLife Suomi)
Tuomo Pihlaja tuomo.pihlaja[@]pp.inet.fi 040 7321 439


Alueellinen rariteettikomitea (ARK)
Tero Toivanen tero.j.toivanen[@]gmail.com 040 702 8633
Matti Häkkilä matti.hakkila[@]gmail.com 040 517 6856
Pekka Kyllönen pky.kyllonen[@]kolumbus.fi 0400 544 616
Tuomas Syrjä tuomas.syrja[@]gmail.com 040 776 6794


BirdLife Suomi -liittoedustajat
Heikki Helle heikki.helle[@]jyu.fi 050 375 5626
Jarmo Jokinen jarmo.jokinen[@]tintti.net 040 710 4788
Marjo Pihlaja marjo.pihlaja[@]latvasilmu.fi 045 679 8370
Tuomo Pihlaja tuomo.pihlaja[@]pp.inet.fi 040 7321 439
Sami Ylistö sami.ylisto[@]gmail.com 041 505 6246
BirdLife Suomi -liittohallitus
Tuomo Pihlaja tuomo.pihlaja[@]pp.inet.fi 040 7321 439


Harvinaisuushavaintojen ohjausryhmä Tulkkurinki
Teemu Fors teemu.fors[@]gmail.com 040 507 5078
Pekka Kyllönen pky.kyllonen[@]kolumbus.fi 0400 544 616
Tuomas Syrjä tuomas.syrja[@]gmail.com 040 776 6794
Hannu Tammelin htammelin[@]gmail.com 0400 518 222
Tero Toivanen tero.j.toivanen[@]gmail.com 040 702 8633
Keijo Vesanen keijo.vesanen[@]elisanet.fi 040 538 4969


Havaintojen tallennusjärjestelmä Tiira
Tuomo Pihlaja tuomo.pihlaja[@]pp.inet.fi 040 7321 439


Havaintotoimikunta
Jarmo Jokinen jarmo.jokinen[@]tintti.net 040 710 4788 (puheenjohtaja)
Tomi Hakkari tomi.hakkari[@]ely-keskus.fi 0400 120 037
Heikki Helle heikki.helle[@]jyu.fi 050 375 5626
Matti Häkkilä matti.hakkila[@]gmail.com 040 517 6856
Harri Högmander harri.hogmander[@]jyu.fi 040 566 4211
Pekka Kyllönen pky.kyllonen[@]kolumbus.fi 0400 544 616
Jirka Lahtinen jirka.lahtinen[@]luukku.com
Kristiina Nyholm nyholm.kristiina[@]gmail.com 040 548 3769
Tuomo Pihlaja tuomo.pihlaja[@]pp.inet.fi 040 7321 439
Tuomas Syrjä tuomas.syrja[@]gmail.com 040 776 6794
Tero Toivanen tero.j.toivanen[@]gmail.com 040 702 8633
Jukka Virtanen


Keski Suomen Linnut -lehti
Tuomo Pihlaja tuomo.pihlaja[@]pp.inet.fi 040 7321 439 (päätoimittaja)
Tero Toivanen tero.j.toivanen[@]gmail.com 040 702 8633 (päätoimittaja)
Taitto: Petri Kuhno petri.kuhno[@]phnet.fi
Vanhojen numeroiden myynti: Ilpo Liimatainen ilpoli[@]kolumbus.fi

Mainosasioissa ota yhteys päätoimittajiin


Jäsensihteeri
Jarmo Jokinen jarmo.jokinen[@]tintti.net 040 710 4788


Kirjasto
Keski-Suomen luontomuseo, Vesilinna


Linnustonsuojelu
Kristiina Nyholm nyholm.kristiina[@]gmail.com 040 548 3769 (linnustonsuojeluvastaava, IBA-vastaava, Metso-yhteistyöryhmä)
Heikki Helle heikki.helle[@]jyu.fi 050 375 5626 (Metsoparlamentti)
Marjo Pihlaja marjo.pihlaja[@]latvasilmu.fi 045 679 8370
Tero Toivanen tero.j.toivanen[@]gmail.com 040 702 8633 (Keski-Suomen metsäneuvosto)


Lintulaskennat ja atlakset
Kristiina Nyholm nyholm.kristiina[@]gmail.com 040 548 3769


Linturallit
Heikki Helle heikki.helle[@]jyu.fi 050 375 5626


Puhelinpäivystys,yleisöhavainnot ja kyselyt
0400 518 222
Hannu Tammelin htammelin[@]gmail.com


Pönttörekisteri (pöllöt ja tuulihaukka)
Tomi Hakkari tomi.hakkari[@]ely-keskus.fi 0400 120 037


Kuolleet linnut Keski-Suomen luontomuseon kokoelmiin, ks. ohjeet
Rengaslöydöt verkkolomakkeella Luomukselle


Loukkaantuneet linnut
Vesa Virtanen siipirikkoinfo[@]gmail.com 046 932 5937
Loukkaantuneiden lintujen hoito-ohjeita


Rengastusvastaava
Tomi Hakkari tomi.hakkari[@]ely-keskus.fi 0400 120 037


Retkioppaat
Sami Ylistö sami.ylisto[@]gmail.com 041 505 6246 (retkikummikoordinaattori)
Mika-Petri Harju mipe.orni[@]yahoo.com 050 554 7217
Heikki Helle heikki.helle[@]jyu.fi 050 375 5626
Jarmo Jokinen jarmo.jokinen[@]tintti.net 040 710 4788
Jirka Lahtinen jirka.lahtinen[@]luukku.com
Pessi Lyyra pessi.lyyra[@]gmail.com 041 501 1573
Jukka Mattila jsmattila[@]kolumbus.fi 040 7599 864
Marjo Pihlaja marjo.pihlaja[@]latvasilmu.fi 045 679 8370
Tuomo Pihlaja tuomo.pihlaja[@]pp.inet.fi 040 7321 439
Tuomas Syrjä tuomas.syrja[@]gmail.com 040 776 6794
Hannu Tammelin htammelin[@]gmail.com 0400 518 222


Sähköpostilista Kaakkuriverkko
Harri Högmander harri.hogmander[@]jyu.fi 040 566 4211

Kaakkuriverkkoon liittyminen


Www-toimikunta
Teemu Fors teemu.fors[@]gmail.com 040 507 5078
Heikki Helle heikki.helle[@]jyu.fi 050 375 5626
Harri Högmander harri.hogmander[@]jyu.fi 040 566 4211
Tero Linjama tero.linjama[@]soundsfromnature.com
Tuomas Syrjä tuomas.syrja[@]gmail.com 040 776 6794
Tero Toivanen tero.j.toivanen[@]gmail.com 040 702 8633

Huom! Roskapostittajien hakukoneiden harhauttamiseksi tämän sivun sähköpostiosoitteita on muutettu. Viestiä lähettäessäsi korvaa osoitteiden [@]-merkintä @ -merkillä.